Uniwersytet Trzeciego Wieku

Aktualności

26 stycznia 2021SZCZEPIENIA COVID-19

Dlaczego warto się zaszczepić? Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dla kogo w pierwszej kolejności? Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak:

  • pracownicy służby zdrowia;
  • mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;
  • seniorzy (osoby, które skończyły 80 lat - będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15.01.2021, a osoby, które skończyły 70 lat - od 22.01.2021);
  • służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;
  • nauczyciele.
Szczegóły
13 stycznia 2021Info turystyka

Miło nam poinformować, że na mocy zawartych porozumień z Władzami naszej uczelni z dniem 1 stycznia 2021 firma eduTRAVELER staje się rekomendowanym operatorem ruchu turystycznego w strukturach Wyższej Szkoły Gospodarki, a co za tym idzie Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku również.

Dla wszystkich miłośników wyjazdu z Panem Tomkiem Kądziorskim mam dobrą wiadomość - nie zmieni się nic. Pan Tomasz będzie w dalszym ciągu przygotowywał dla Was wyjazdy - teraz w ramach Edutraveler. Będzie oczywiście również realizował te, które zostały przełożone z poprzedniego roku. Pozostaje Waszym opiekunem koła turystycznego i pilotem wycieczek.

Biuro eduTRAVELER mieści się na terenie kampusu WSG, przy ul. Garbary 2, w budynku G pok. G003 (parter) - co z pewnością ułatwi Państwu załatwianie wszelkich formalności związanych z wyjazdami. Czekamy tak samo jak Państwo, na wznowienie działalności edukacyjnej i turystycznej. Bądźmy dobrej myśli! 

Szczegóły